Oficial campioni! CSM Târgu Jiu a câștigat Liga 4 și se pregătește de baraj
Echipa de fotbal CSM Târgu Jiu a devenit, oficial, campioană județeană. Trupa lui Mario Găman a obținut a 30-a victorie consecutivă din Liga 4, duminică seara, împotriva Unirii Țânțăreni.
A fost un succes mai greu decât anticipau gazdele. Alb-albaștrii s-au impus cu 3-1, toate reușitele fiind consemnate în repriza secundă. Flavius Dumbrăvean a deblocat partida în minutul 56, dar, în minutul 69, Pîrvulescu a restabilit egalitatea. Târgujienii au avut o reacție de orgoliu și au dat două goluri până la final. Au marcat Bebeto Lupuleț (82) și Nicholas Geană (
85). Antrenorul Mario Găman a declarat că era necesar un astfel de meci. Tehnicianul și-a felicitat jucătorii pentru munca depusă în cucerirea titlului județean.
Mario Găman, antrenor CSM Târgu Jiu
Adversara probabilă a gorjenilor la barajul pentru Liga 3 este CSM Lugoj, care are șapte puncte avans față de locul doi, cu cinci etape înainte de final.
Cătălin Pasăre
