SPORT

Cipru - România 0-3. ”Tricolorii” au făcut spectacol la Larnaca

Articolul a fost postat la 13 Oct 2024

Reprezentativa României a învins, sâmbătă seară, în deplasare, cu scorul de 3-0, selecţionata Ciprului, în a treia etapă a grupei C2 a Ligii Naţiunilor.

Tricolorii au reuşit să facă o primă repriză excelentă, pe un stadion plin cu suporteri români.

Dennis Man a deschis scortul în minutul 16, după o serie de şuturi consecutive ale jucătorilor noştri. Al doilea gol al tricolorilor a venit în minutul 25, din penalty. A marcat Răzvan Marin.

În minutul 36 Dennis Man a centrat peste toată apărarea adversă şi Radu Drăguşin a înscris cu o lovitură de cap, reuşind primul său gol pentru naţională şi stabilind scorul final al partidei.

Naționala României ocupă primul loc în grupă, cu 9 puncte. Marți, 15 octombrie urmează deplasarea din Lituania.