Friday, April 12, 2024
HomeACTUALITATEConstantino, dat afară după remiza cu Iași

Constantino, dat afară după remiza cu Iași

Egalul cu Politehnica Iași i-a fost fatal lui Giovanni Costantino. Antrenorul italian a fost schimbat de Adrian Mititelu după terminarea meciului din Bănie.

FCU a remizat cu trupa pregătită de Leo Grozavu, scor 1-1. Cele două reușite au venit în prima repriză. Jibril a deschis scorul în minutul 19, după o acțiune foarte bună a lui Chițu. Moldovenii au egalat pe final de repriză, când Bettaieb l-a învins pe Popa cu o lovitură de cap.

Paradoxal, Adrian Mititelu a declarat că nu are ce să-i reproșeze lui Constantino, dar vrea un restart. Antrenorul italian a avut și ghinion în opinia patronului, care s-a declarat totuși îngrijorat de exprimarea echipei în teren.

Adrian Mititelu, finanțator FCU Craiova

Contestat, din nou, în timpul partidei cu Iași, Mititelu a avut un mesaj și pentru fani.

FCU are 31 de puncte și ocupă locul 12 în Superligă.