Adrian Dăianu, în barca PSD

0
71

Fostul liberal Adrian Dăianu, care și-a anunțat demisia din PNL, în urmă cu o săptămână, a trecut la Partidul Social Democrat. Dăianu este primul liberal din echipa lui Marcel Romanescu care trece la PSD.

Anunțul a fost făcut de senatorul Cristi Rujan pe pagina sa de socializare.
„Vreau să-i urez bun venit lui Adrian Dăianu în echipa PSD Târgu-Jiu! Sunt încrezător că Adrian Dăianu, un om integru și de mare valoare profesională, se va integra rapid în echipa noastră și sunt convins că-și va aduce o contribuție importantă la realizarea obiectivelor noastre. Împreună vom lucra pentru a promova valorile social-democrate pe care le reprezentăm în beneficiul comunității noastre”, a transmis Cristi Rujan pe pagina sa de socializate.

Pe de altă parte, primarul din Târgu Jiu, Marcel Romanescu, nu neagă că, în viitorul apropiat, ar putea face din nou echipă cu fostul său coleg de partid, Adrian Dăianu.

Marcel Romanescu, primar Târgu Jiu

Dăianu a demisionat din PNL imediat după ce Biroul Politic Județean al partidului a hotărât să dizolve organizația municipală a PNL, al cărui prim-vicepreședinte era.

Alina Dodenciu

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.