Alex Stoica a plecat de la Târgu Cărbunești

0
121

Gilortul s-a despărțit de antrenorul doljean Alex Stoica. Tânărul tehnician și clubul gorjean au încetat, de comun acord, înțelegerea ce expira în vara anului viitor.
Stoica a ajuns la Târgu Cărbunești la jumătatea sezonului trecut și a avut rezultate apreciate pe banca formației de eșalon terț. În campionatul precedent, Gilortul a terminat pe locul 2 în play-out-ul Seriei 7. Gorjenii au început și mai bine acest sezon, acumulând 12 puncte după cinci etape.
“Din cauza oboselii acumulate, în urma deplasărilor zilnice de la Craiova la Târgu Cărbunești și înapoi, și pentru a dedica un timp mai mare familiei, Alex Stoica a decis să se despartă de Gilortul de comun acord cu conducerea clubului nostru. În plus, Alex Stoica mai pregătește și o grupă de copii la Craiova. Clubul nostru doreşte să-i mulţumească lui Alex Stoica pentru munca depusă la Gilortul”, au scris reprezentanții formației pe pagina de facebook a clubului.

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.