Au dominat, dar degeaba! Craiova, egal cu Sepsi

0
10

Ratările au costat-o pe Universitatea Craiova victoria în epilogul etapei a opta. Trupa lui Laurențiu Reghecampf a remizat, pe teren propriu, cu Sepsi Sfântu Gheorghe (1-1).
Ambele goluri au fost marcate din offside, în prima repriză. Covăsnenii au deschis scorul prin Fofana, după o minge respinsă greșit de Mirko Pigliacelli (17). După ratări greu de imaginat ale lui Bancu și Koljic, Gustavo a readus egalarea, tot după o lovitură de cap (32). Craiova a dominat partea a doua a jocului, dar a ratat șansa desprinderii în minutul 79, când Gustavo a irosit un penalty.
Mulțumit de joc, nu și de scor, s-a declarat Laurențiu Reghecampf, care este convins că echipa sa va deveni mai eficientă în rundele viitoare.
Laurențiu Reghecampf, antrenor Universitatea Craiova

Deși a recunoscut că oaspeții au avut șansă să plece cu un punct din Bănie, Leo Grozavu a blamat arbitrajul.
Leo Grozavu, antrenor Sepsi OSK

Craiova este pe locul 6 în Liga 1, cu 13 puncte. Pentru formația din Bănie urmează deplasarea de la CFR Cluj.