Titlul se joacă! Craiova a bătut-o și pe FCSB

0
138

Universitatea Craiova a obținut a doua victorie consecutivă în campionat. După succesul din Gruia, trupa doljeană a trecut și de FCSB, scor 2-0. Alex Cicâldău a deschis scorul în minutul 38, după o centrare perfectă a lui Vătăjelu. Cel din urmă a fost eliminat însă, în minutul 54, când a încasat al doilea galben după o lovitură aplicată lui Octavian Popescu. Chiar și în 10 oameni, Craiova a reușit să înscrie în minutul 63. Dan Nistor a marcat de la marginea careului, cu largul concurs al lui Andrei Vlad, care nu a putut para un balon ce părea simplu.
Bogdan Vătăjelu și-a felicitat colegii pentru că au reușit să le facă față bucureștenilor în inferioritate numerică. Pentru olteni urmează două deplasări dificile.