Gilortul, victorie mare contra Devei

0
55

Gilortul Târgu Cărbunești a debutat cu un succes în noul sezon din eșalonul terț. După ce primele două meciuri ofciale ale gorjenilor au fost amânate pentru că au existat cazuri de coronavirus la echipă, trupa lui Florin Popete a trecut pe teren propriu de CSM Deva.
Gazdele s-au impus cu 3-1 în confruntarea disputată pe Stadionul “Cristinel Răducan”. Dolcescu a reușit o dublă în minutele de prelungiri ale fiecărei reprize, iar Roncea a dat golul meciului în minutul 82, când șutul său de la 25 de metri s-a dus în vinclul porții adverse. Florin Popete, antrenorul Gilortului, s-a declarat mulțumit de victoria obținută în meciul de debut și i-a lăudat pe jucătorii săi pentru determinarea de care au dat dovadă.
Florin Popete, antrenorul Gilortul Târgu Cărbunești

Popete și-ar mai dori două transferuri la echipa sa. Antrenorul Gilortului este și jucător legitimat în acest moment.

Jocul Gaz Metan Mediaș 2 – Gilortul, care trebuia să se dispute în runda inaugurală, se va juca marți, 29 septembrie, începând cu ora 17:00.