FCU, prea puternică pentru Viitorul

0
24

Viitorul Târgu Jiu nu a putut face față formației FCU Craiova. Trupa lui Flavius Stoican a pierdut duelul de pe Municipal, scor 2-4.
Arena din Târgu Jiu a fost gazda unei partide extrem de antrenante. Vizitatorii au lovit repede, prin fostul pandur Valentin Munteanu, care a marcat la colțul scurt în minutul 9. Viitorul a revenit repede în meci prin Vlad Șerbănescu (15), dar trupa lui Nicolo Napoli a mai punctat o dată înainte de pauză, prin Claudiu Bălan. Doljenii și-au mărit avansul în minutul 62, când Alex Raicea a dus scorul la 3-1. Gazdele nu au cedat însă, iar Șerbănescu a reușit dubla peste alte 7 minute. Tot două goluri și-a trecut în cont și Raicea, iar FCU a devenit, după acest succes, liderul ligii secunde, cu 10 puncte din 4 meciuri.
Viitorul Târgu Jiu are două victorii și doua înfrângeri în acest start de sezon.