Trei din trei! Bănia speră la titlu

0
148

Cristiano Bergodi avea dreptate: rezultatele din amicale nu contează. Craiova s-a impus în Ardeal (3-2), iar campionatul se joacă. “Racheta” lui Elvir Koljic le-a dat aripi oltenilor în debutul partidei (10), iar oaspeţii au absorbit cu bine presiunea de după gol chiar dacă Itu a lovit transversală. După o ratare imensă a lui Koljic (38), Universitatea a mers drept la…”Ţintă”. Mihăilă a marcat în minutul 56, după o lansare a lui Ivan şi un lob superb peste Arlauskis. Au urmat cele mai grele minute pentru Craiova. Campionii au revenit în meci în numai 14 minute, prin Deac (60) şi Vincius (70). “Juveţii” au avut nervii mai tari pe final, iar Cicâldău a arătat de ce este numărul 10 şi a adus punctele în Bănie (88). Sunt trei victorii consecutive cu Cristiano Bergodi pe bancă, iar atmosfera e tot mai fierbinte în Bănie. Craiova s-a apropiat la un punct de lider.