Craiova îşi consolidează poziţia secundă

0
114

Universitatea Craiova a câştigat restanţa cu FC Botoşani, scor 2-1, şi s-a apropiat la 4 puncte de liderul CFR Cluj. Dan Nistor a deschis scorul în minutul 31 după o acţiune personală, iar bosniacul Elvir Koljic a reuşit al treilea gol de la restartul sezonului, în minutul 72, după o centrare a lui Vlădoiu. “Ştiinţa” s-a distanţat la 5 puncte de FCSB şi duminică are derby în Gruia. Din păcate, gazdele şi-au pierdut ambii fundaşi centrali, Bălaşa şi Acka fiind înlocuiţi pe parcursul meciului. Dugandzic “a asigurat” emoţiile pe finalul partidei după un gol în minutul 89, dar defensiva improvizată a oltenilor a rezistat.
CFR Cluj – Craiova se joacă de la ora 20.00.