Handbalistele s-au distrat cu Târgovişte

0
91

CSM Targu Jiu a trecut fara probleme pe teren propriu de CSU Targoviste, 38-13. Gazdele au dominat copios partida din Sala Sporturilor, iar antrenorul Liviu Andries le-a dat minute tuturor handbalistelor pe care le-a avut la dispozitie.
Fetele noastre au intrat la pauză cu un avantaj liniştitor 17-6. Gorjencele au făcut spectacol în ambele reprize, sâmbătă fiind consemnat şi golul cu numărul 400 din istoria tinerei echipe, marcat de Gabriela Frunză. A fost al zecelea succes al sezonului pentru elevele lui Andrieş, care se menţin pe poziţia a treia în clasament.
Liviu Andrieș, antrenor CSM Târgu Jiu

Nu mai puțin de patru jucătoare au reușit câte 6 goluri pentru gazde. Este vorba despre Mădălina Olariu, Ioana Stanca, Gabriela Frunză și Ira Zinatullina. Etapa viitoare, CSM Târgu Jiu va înfrunta Naţional Râmnicu Vâlcea. Partida este programată pentru joi, 12 martie, de la ora 18.00.