Pandurii, învinşi şi de Turris

0
37

Pandurii Târgu Jiu nu a reuşit să ia puncte din ultimul meci disputat în 2019 pe Stadionul Municipal. Formaţia gazdă a fost depăşită de Turris Turnu-Măgurele, scor 0-1.
Reuşita care a făcut diferenţa i-a aparţinut lui Ciobanu (`61). Gorjenii au rămas în inferioritate numerică în prelungirile partidei, când Vasilescu a văzut roşu direct pentru fault din postură de ultim apărător. Oiţă a ratat cea mai mare oportunitate a gorjenilor în minutul 87. Pandurii nu a mai dat gol de şase partide, şi rămâne cu 8 puncte în clasament după 19 etape.
Călin Cojocaru, antrenor Pandurii Târgu Jiu

Antrenorul vizitatorilor, Marius Baciu, crede că Pandurii are şanse mici să se menţină şi în eşalonul secund, dar spune că oraşul Târgu Jiu merită o echipă în prima ligă.