Pandurii rămâne fără victorie după şase runde

0
101

Pandurii Târgu Jiu şi Gloria Buzău au remizat (0-0), după un joc şters, pe “sinteticul” din Complexul Municipal. Ocaziile au lipsit cu desăvârşire în prima parte a meciului, când nu s-a consemnat vreun şut pe spaţiul porţii. Deşi au controlat ostilităţile în repriza a doua, vizitatorii nu şi-au onorat statutul din clasament, iar poarta lui Cotolan a fost rar ameninţată.
Cea mai mare ocazie a Pandurilor a venit în minutul 58, când, din poziţie ideală, Filip a şutat slab din marginea careului. Peste 20 de minute, Şendroiu a centrat bine în suprafaţa de pedeapsă, dar Patrick Popescu a reluat peste poartă (`78). Tehnicianul gazdelor, Adrian Bogoi, a declarat că rezultatul îl mulţumeşte, nu şi jocul.
Adrian Bogoi, antrenor Pandurii Târgu Jiu

“Principalul” oaspeţilor, Ilie Stan, s-a declarat dezamăgit de cum au tratat băieţii săi meciul, dar şi consternat de suprafaţa pe care s-a jucat partida.