ACS Târgu Jiu, depăşită clar de mureşeni

0
152

CSM Târgu Mureş s-a dovedit din nou prea puternică pentru ACS Târgu Jiu. Rămasă fără aportul pivotului Kevin Allen, echipa noastră nu a contat sub panou şi a pierdut clar duelul de sâmbătă, scor 65-107.
Americanul Montez Singleton a debutat la formaţia gazdă, care a avut pe parchet şi un jucător de 15 ani, Mihai Bădiţă, de la CSS Târgu Jiu. Căpitanul Adrian Roşu a fost cel mai bun marcator din tabăra gorjenilor, cu 23 de puncte. Antrenorul echipei noastre, Claudiu Alionescu, a admis că, în condiţiile date, deznodământul a fost unul firesc.
Claudiu Alionescu, antrenor ACS Târgu Jiu

Montez Singleton a avut un debut reuşit la ACS Târgu Jiu, conducătorul de joc american reuşind 19 puncte şi patru pase decisive. În meciul de la Sighet, este aşteptat să debuteze şi celălalt jucător de peste Ocean, Martin Jordan.
Claudiu Alionescu, antrenor ACS Târgu Jiu

ACS Târgu Jiu îşi propune să rămână în grupa valorică B la finele sezonului.

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.