Victorie pentru Craiova în primul amical

0
93

Universitatea Craiova a început cu dreptul stagiul de pregătire din Antalya. Formaţia lui Devis Mangia a trecut cu 2-1 de Adana Demirspor, echipă ce ocupă locul nouă în liga a doua din Turcia.
A fost un debut fast şi pentru Andrei Cristea, atacantul venit de la Poli Iaşi, care a deschis scorul în minutul 11, după o pasă a lui Alex Mateiu. Craiova a majorat diferenţa în partea a doua, printr-o execuţie splendidă a tânărului Mihăila. Mijlocaşul a scuturat plasa porţii adverse în minutul 62. Formația din Turcia a marcat golul de onoare pe final de meci, prin polonezul Kosecki.
Antrenorul Craiovei, Devis Mangia, s-a declarat mulţumit de atitudinea elevilor săi şi consideră că noul vârf Andrei Cristea va ajuta Universitatea.
Devis Mangia, antrenor Universitatea Craiova

FC Vorskla Poltava (locul 5 în prima ligă din Ucraina) şi Ferencvárosi Torna Club (locul 1 în Ungaria) sunt celelalte adversare ale Craiovei în stagiul de pregătire din Antalya.